Meniu

Kokybiški gaminiai
Jūsų pramogai ir poilsiui

Klausimai

Kūrenant gerai išdžiovintomis smulkiomis malkomis (arba briketais), kubilas prikaista per 2-5 val. Vandens užšylimo laikas priklauso nuo oro temperatūros, kubilo dydžio, prileisto vandens temperatūros. Kūrenant kubilą, patariame kas 30 min. pamaišyti vandenį.

Esminis skirtumas tarp plastikinio ir medinio kubilo – jų priežiūros ir naudojimo ypatumai. Kubilai, pagaminti iš specialaus plastiko – polipropileno, nereikalauja tiek daug priežiūros, kaip pagaminti iš medžio. Mūsų plastikiniai kubilai yra gaminami iš 5 mm polipropileno (kai kurios detalės – iš 8 mm), kuris yra labai patvarus, atsparus šalčiui, lengvai valomas. Kadangi išorinė apdaila yra iš medžio – kubilai atrodo lygiai taip pat gražiai, kaip ir mediniai, tik yra higieniškesni. Plastikiniuose kubiliuose nereikia pastoviai laikyti vandens, nes jie neperdžiūna, kaip mediniai kubilai, po maudynių vanduo tiesiog išleidžiamas. Plastikiniam kubilui valyti tinka įprastos priemonės skirtos vonios ar baseino valymui.

Tuo tarpu įsigijus medinį kubilą, pradžioje jį būtina brinkinti parą ar net kelias paras. Šiltuoju metų laiku medinio kubilo negalima palikti be vandens, nes jis vėl perdžius ir teks brinkinti iš naujo. Vandenį reikia nuolat keisti, nes vasaros metu jis greitai surūgsta, pradeda žaliuoti, veisiasi bakterijos, medinės sienelės pasidengia nemalonia plėvele. Galima naudoti chemikalus ir specialius filtrus, pristabdančius vandens rūgimo procesą, tačiau ar norėsis maudytis tokiame vandenyje?

Kokį kubilą – plastikinį ar medinį – pasirinkti, turi nuspręsti pats žmogus, kuris jį prižiūrės. Reikia įvertinti savo laiką ir išlaidas.

Abiejų rūšių pečiai yra geri ir patogūs naudoti. Skirtumas tas, kad vidinis pečius užims vietą Jūsų kubile ir jos lieka mažiau besimaudantiems, o išorinis pečius yra statomas šalia kubilo ir užims vietą Jūsų terasoje. Išorinį pečių lengviau atjungti nuo kubilo, kas ypač aktualu atokesnėse sodybose, siekant apsisaugoti nuo vagysčių.

k2 k1

Tai priklauso nuo to, kiek dažniausiai maudysis žmonių. Patariame rinktis mažesnius kubilus, nes juos greičiau prišildysite. Paprastai, kad vanduo sušiltų iki tinkamos temperatūros, pečių reikia kūrenti 2-4 valandas. Kūrenimo laikas priklauso nuo malkų kaitrumo, oro temperatūros ir vandens kiekio kubile. Kuo didesnis kubilas – tuo ilgiau kūrenti. Į didesnį kubilą reikės ilgiau ir vandenį pilti. Žinoma, su didesne žmonių kompanija, maudytis kubile yra smagiau. Standartinių dydžių kubilai yra 1,5 m, 1,8 m, 2 m ir 2,2 m. Asmeniniam naudojimui optimaliausias kubilo dydis – 4-6 asmenims (1,8 m). Pagal specialius užsakymus galime pagaminti bet kokio pageidaujamo dydžio ar formos kubilus.

Maudynių kubile tradicija atkeliavo iš Japonijos. Kubilas atkartoja naminės japoniškos pirties tradiciją, kuomet maudomasi medinėje statinėje, pripildytoje karšto vandens. Japoniškos pirties procedūra prasideda nusiprausimu duše arba gausiu apsipylimu iš rėčkutės. Tik po to einama į kubilą. Kaitinamasi tokioje pirtyje sėdomis arba pusiau atsigulus, atidžiai žiūrint, kad širdies plotas liktų virš vandens. Vanduo įkaista iki 40-50°C. Ant galvos reiktų užsidėti šaltu vandeniu sudrėkintą kepuraitę ar rankšluostį. Viena iš svarbiausių sąlygų – kubilas turi būti švarioje, vėsioje ir gerai vėdinamoje patalpoje, o geriausiai – lauke, po atviru dangumi. Po 10 minučių kaitinimosi pulsas gali pakilti iki 120 dūžių per minutę, todėl neįpratusiems gali šiek tiek svaigti galva. Po tokios pirties rekomenduojama pailsėti.

Svarbu nepamiršti, kad negalime per anksti užkurti pečiaus, kol vanduo dar neprileistas į kubilą, nes kaitra gali sugadinti kubilą. Pečių rekomenduojama pradėti kurti, kai iki kubilo viršaus liko pribėgti maždaug 10 cm vandens.

Vandenį iš kubilo geriausia išleisti tada, kai pečius yra pilnai atvėsęs. Jei paskubėsite išleisti vandenį, pečiaus kaitra sugadins ir Jūsų kubilą ir patį pečių.

k3

Griežtai draudžiama kurti kubilo pečių, kol vanduo nepasiekė reikiamos ribos – t.y. 10cm iki kubilo viršaus.

Griežtai draudžiama išleisti vandenį iš plastikinio kubilo, kol pečius karštas.

Griežtai draudžiama laikyti vandenį plastikiniame kubile kai lauke yra minusinė temperatūra.

Plastikinio kubilo nereikia nei brinkinti, nei specialiai prižiūrėti, paprasčiausiai išsimaudžius išleidžiate vandenį ir viskas. Plastikiniam kubilui valyti tinka įprastos priemonės skirtos vonios ar baseino valymui.

Rekomenduojame kubilo medinę apdailą impregnuoti-dažyti bent kartą per metus.

Pečių rekomenduojama valyti kas 3-5 kūrimus, su specialia lopetėlę – per pečiaus viršų.

Maudynės kubile yra puiki profilaktika prieš peršalimo ligas bei sveikatos stiprinimo priemonė. Karštas vanduo skatina kraujo cirkuliaciją ir organų aprūpinimą deguonimi. Ši paprasta procedūra turi didelę sveikatinimo jėgą – saugo nuo gripo, slogos, teigiamai veikia sąnarius, nervus, širdį ir kraujagysles, gerina medžiagų apykaitą ir bendrą savijautą. Japonų medikų nuomone, dėl dažno tokių pirčių naudojimo, jų šalyje rečiau sergama širdies ligomis ir reumatizmu. Kaitinimasis kubile tiesiog išsigelbėjimas tiems, kurie sunkiai ištveria suomiškos saunos karštį arba rusiškos pirties karštį ir drėgmę! Apsilankius pirtyje prašviesėja protas, atsiranda gaivumo pojūtis, pagerėja sveikata, užplūsta jėgos, pagražėja oda. Senovinėse Japonų legendose apie pasaulio sukūrimą rašoma, kad maudydamiesi japoniškoje pirtyje Japonijos dievai sukūrė Visatą…

Plastikiniam kubilui pastatyti pirmiausia reikalingas lygus paviršius – tai gali būti lygi medinė terasa, betoninės trinkelės, sutankintas žvyras. Prieš įrengiant pagrindą plastikiniam kubilui statyti, būtina pagalvoti apie vandens nuotekas.

Taigi plastikinis kubilas turi būti statomas ant lygaus pagrindo:
1. Galima statyti tiesiai ant medinės terasos (lygios)
2. Ant trinkelių, bet rekomenduojame pakloti 5cm putų polistirolą (pamatinį)
3. Ant betono, bet rekomenduojame pakloti 5cm putų polistirolą (pamatinį)
4. Ant sutankinto grunto (geriau žvyras), bet rekomenduojame pakloti 5cm putų polistirolą (pamatinį)